problemy / dyskusje / pomysły

TEMAT: Urząd Miasta i Gminy w Kórniku - wrażenia, opinie...

Urząd Miasta i Gminy w Kórniku - wrażenia, opinie... 3 lata 7 miesiąc temu #1731

• Tytus
  • Tytus Avatar
  • More Details
    • Thank you received:4
    • Oklaski: -2
Witajcie,

Byłem dziś w Urzędzie Miasta i Gminy w Kórniku w porze porannej. Te same twarze pracowników od lat, zwykle spóźnieni.
Moja sprawa po odczekaniu bezradnie kilkunastu minut w końcu załatwiona, ale lekcja pokory odrobiona.

Jak oceniacie pracę Urzędu w Kórniku - Urzędu opłacanego z naszych - m.in. moich podatków?
Czy macie wrażenie, że sprawy zgłaszane do Urzędu np. mailem czy telefonicznie - są załatwiane?
Czy jest w Urzędzie ktoś kto daje nadzieję na przyszłość, a nie tylko koniunkturalne typy czekające na okazję by korzystając z dostępu do informacji urwać swoje?

Będę wdzięczny za opinie i wymianę doświadczeń.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Urząd Miasta i Gminy w Kórniku - wrażenia, opinie... 3 lata 7 miesiąc temu #1737

• BiGi
  • BiGi Avatar
  • More Details
    • Thank you received:1
    • Oklaski: -10
Ostatnio w urzędzie pojawiam się coraz częściej, ma to związek z działalnością Stowarzyszenia "Lepsze Runowo".

Na pracę urzędników nie mogę narzekać - w mojej opinii wywiązują się dobrze z powierzonych im zadań. Nie spotkałem się do tej pory z arogancją bądź niekompetencją z ich strony.

Co do spraw załatwianych telefonicznie lub mailowo - wolę załatwiać sprawy osobiście bądź pisemnie (w formie papierowej, a nie elektronicznej; za potwierdzeniem odbioru). Taka forma zwiększa szanse na pozytywne rozpatrzenie np. wniosków (a przynajmniej zawsze uzyska się odpowiedź).

Bardzo dobre zdanie mam o p. Antonim Kaliszu, Kierownikowi Referatu Ochrony Środowiska. Wielokrotnie miałem okazję z nim porozmawiać, chętnie udziela wyjaśnień.
Bartosz Górka
Stowarzyszenie "Lepsze Runowo"
Kórnickie Koło Platformy Obywatelskiej

O:Urząd Miasta i Gminy w Kórniku - wrażenia, opinie... 3 lata 6 miesiąc temu #1807

• Krzychu
  • Krzychu Avatar
  • More Details
    • Thank you received:20
    • Oklaski: -113
Tytus napisał:
...
Jak oceniacie pracę Urzędu w Kórniku - Urzędu opłacanego z naszych - m.in. moich podatków?
Czy macie wrażenie, że sprawy zgłaszane do Urzędu np. mailem czy telefonicznie - są załatwiane?
Czy jest w Urzędzie ktoś kto daje nadzieję na przyszłość, a nie tylko koniunkturalne typy czekające na okazję by korzystając z dostępu do informacji urwać swoje?

Będę wdzięczny za opinie i wymianę doświadczeń.

Dobry temat. Miałbym sporo uwag do pracy wielu ludzi z UM, ale zapomnijmy o tym co było, dajmy szanse na wejście UM w XXI wiek, i piszmy tylko o tym jak jest teraz.

I tu miła niespodzianka. W XXI wieku jest na pewno kierowniczka Wydziału podatków i opłat lokalnych pani Hanna Kmieciak.
Na zapytanie mailowe w sprawie podatków od nieruchomości i za psa otrzymałem rzeczowe odpowiedzi w dobrym terminie.
Co prawda nadal nie wiem dlaczego za ten sam teren płacę 2 podatki za działkę i budynek, ale tak pewnie wynika z obecnego prawa.

Wysłałem niedawno maila do innego wydziału. Sam jestem ciekaw czy będę mógł tutaj na forum pochwalić kolejną osobę z UM.

O:Urząd Miasta i Gminy w Kórniku - wrażenia, opinie... 3 lata 6 miesiąc temu #1849

• Krzychu
  • Krzychu Avatar
  • More Details
    • Thank you received:20
    • Oklaski: -113
Niestety minęło 14 dni od kiedy wysłałem na oficjalny adres urzędu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. mail z pytaniami do kierowniczki Wydziału Eksploatacji i Infrastruktury Technicznej (cytuję poniżej).
Widocznie postawione pytania okazały się za trudne. Dziwi to tym bardziej, że w końcu po roku jeżdżenia po dziurach, trochę wyrównano drogę. Piszę trochę, bo na Krzemiennej nawet 1 dzień po równaniu droga ma wyboje, również na Szafirowej jest fala z dziurami. Ciekawe kto w UM zajmuje się odbiorem takich prac, bo ostatnie równania na tych dwóch ulicach to jest jakaś kpina, a ktoś pewnie za kontrolę tych prac bierze pieniądze z naszych podatków.

Co do lampy to efekt naprawy jest taki, że teraz wcale nie świeci. Nie o to mi chodziło.

=======================================

Kamionki, 21 marca 2011 r.

Wydział Eksploatacji i Infrastruktury Technicznej
p. Kierownik - Elżbieta Krakowska

Dzień dobry,

Chciałem uzyskać kilka informacji:

1. Lampa na ul. Szafirowej ??? przygasa regularnie co kilka/kilkanaście sekund, przez cały okres zimowy. Czy możliwa byłaby naprawa ?

2. W komunikatach Sołtysa Borówca (cytowanych poniżej) znalazłem informację, że pieniądze na utrzymanie dróg zostały wykorzystane przez okres 2 miesięcy 2011 r i że dodatkowe pieniądze zostały wykorzystane na drogi w Borówcu w miniony weekend.

Chciałem zapytać czy to oznacza, że dla Kamionek nie będzie pieniędzy ?
Na kiedy przewidziano naprawę dróg w Kamionkach ?
Czy znany jest Pani Kierownik stan ulicy Szafirowej i Krzemiennej, a szczególnie skrzyżowanie tych ulic ? W jaki sposób i kiedy zostanie naprawiona ta droga ?

z poważaniem
Krzysztof Kukliński
Ostatnio zmieniany: 3 lata 6 miesiąc temu przez Krzychu.

O:Urząd Miasta i Gminy w Kórniku - wrażenia, opinie... 3 lata 6 miesiąc temu #1854

• BiGi
  • BiGi Avatar
  • More Details
    • Thank you received:1
    • Oklaski: -10
Polecam metodę z wydrukowaniem pytań i dostarczeniem do urzędu do biura podawczego, do tego jeszcze kopia na potwierdzenie odbioru. Ta metoda jest o wiele skuteczniejsza od maila - zgodnie z przepisami muszą odpowiedzieć w ciągu 14 dni. Już o tym pisałem...
Bartosz Górka
Stowarzyszenie "Lepsze Runowo"
Kórnickie Koło Platformy Obywatelskiej
Time to create page: 0.166 seconds
Układ
Kolory