× problemy / dyskusje / pomysły

Pogryzieni przez psy

Więcej
4 lata 2 miesiąc temu #5853 przez Dariusz
Dariusz stworzył temat: Pogryzieni przez psy
W sobotę, w lesie obok osiedla Długiego w Kamionkach, kolejna osoba została zaatakowana przez wilczura bez kagańca puszczonego przez beztroską właścicielkę.
Do czasu, aż właścicielka nie zostanie pozbawiona tego agresora, a złośliwiec nie zostanie uśpiony, proponuję wszystkim spacerowiczom i rowerzystom uzbrojenie się i bycie w gotowości do obrony. Uważajcie na dzieci.
Szkoda tylko, że pomimo wcześniejszych interwencji ani straż miejska ani policja nie potrafili skutecznie podjąć działań zapobiegających kolejnym cierpieniom. Co się musi wydarzyć, aby to się zmieniło?

Jedyna nadzieja w lekarzu, który atak psa zgłasza do sanepidu, ale czy ta instytucja będzie skuteczna?

Proszę o wpisy tych, którzy także zostali pokrzywdzeni przez agresywne zwierzęta - uprzedzajmy innych o rejonach zagrożenia.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 2 miesiąc temu #5854 przez Paweł Woźny
Paweł Woźny odpowiedział w temacie: Pogryzieni przez psy
Myślę, że w przypadku tego o czym pisze Dariusz, zgłoszenie możliwości popełnienia przestępstwa przez właściciela czworonoga byłoby jak najbardziej na miejscu. W tym momencie pies staje się narzędziem przestępstwa, podobnie jak samochód przy potrąceniu człowieka czy kawałek stłuczonej butelki przy bójce. Sam z siebie jest niewinny, ale przy stosowanych okolicznościach staje się narzędziem, często śmiertelnym, w ręku człowieka.

Wiadomo nie od dzisiaj, że są psy łagodne i agresywne. Sam miałem styczność z dość agresywnym psem, podczas wieczornej kąpieli w Bałtyku. Niby był na spokojnym spacerze z właścicielem, a nagle pojawił się w mojej okolicy, 50 m od brzegu, z niezbyt przyjaznymi zamiarami. Nie ukrywam, że zastosowałem drastyczną metodę podtopienia, co trochę utemperowało czworonoga i odpłynął z powrotem do brzegu.

Nie chcę nikogo nakłaniać do agresji, do działań przeciwko zwierzętom. Ale gdy chodzi o życie, to ważniejsze jest to ludzkie, niż zwierzęce.

Bardzo chętnie wystosuję mail czy list (wolałbym drogę elektroniczną) do Straży Miejskiej i Policji w Kórniku, z pytaniem, jak opisana przez Dariusza zajmują się odpowiednie organy.
Jeśli ktoś posiada namiary mailowe, proszę o ich podesłanie.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 2 miesiąc temu #5855 przez Paweł Woźny
Paweł Woźny odpowiedział w temacie: Pogryzieni przez psy
Skontaktowałem się z Wydziałem Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim w Kórniku:

Witam,
dwa dni temu dzwoniłem do Państwa i prosiłem o kontakt w sprawie pogryzienia przez psa, obok osiedla Długiego w Kamionkach.

Nie jestem osobą poszkodowaną, ale piszę w imieniu czytelników kornik.gmina.pl gdzie pod adresem kornik.gmina.pl/forum/spolecznosc/3755-pogryzieni-przez-psy można przeczytać jak daną sprawę przedstawia użytkownik "Dariusz".

Proszę o komentarz w niniejszej sprawie.

Jakie są działania Policji i Straży Miejskiej?

Czy jest gdzieś dostępny regulamin utrzymania porządku? (znalazłem jakąś starą wersję internetową - szczytniki.republika.pl/Gospodarkaodpadami.pdf - a może warto na forum byłoby załączyć najnowszą).Otrzymałem w odpowiedzi następujące informacje:

W odpowiedzi na Pana maila informuję iż, wszelkie sprawy związane ze zwierzętami zgłaszane są do Straży Miejskiej, która w zależności od sytuacji przy ścisłej współpracy z lekarzem weterynarii podejmuje określone działania polegające na:
1. Pochwyceniu psa
2. Przewiezieniu psa do kojca znajdującego się przy siedzibie Straży Miejskiej
3. Odszukanie właścicielki, przeprowadzenie wywiadu środowiskowego oraz zamieszczenie zdjęcia psa na stronie internetowej
4. W przypadku nie odnalezienia właściciela psa SM przewozi psa do schroniska dla zwierząt


W szczególnych przypadkach, gdy dochodzi do sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia ze strony dzikich zwierząt SM w Kórniku zgłasza ten fakt do firmy specjalistycznej działającej na zasadach pogotowia interwencyjnego.

Regulamin w sprawie utrzymania czystość (Uchwała Rady nr XXXI/360/13 z dnia 2013-02-27) znajduje się na stronie gminy w Biuletynie Informacji Publicznej. W razie potrzeby podaję również adres internetowy do niniejszej Uchwały:
bip.kornik.pl/kornikm/bip/organy-wladzy-...kiej/regulaminy.html

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 2 miesiąc temu #5856 przez Dariusz
Dariusz odpowiedział w temacie: Pogryzieni przez psy
Teoria jak zwykle wygląda lepiej niż rzeczywistość.
W przypadku ataku tego samego psa na moją wówczas kilkunastoletnią córkę, po interwencji Pani Sołtys, żona rozmawiała ze Strażą Miejską, ale wówczas nie znaliśmy prawie nikogo w okolicy, a tym bardziej właścicielki psa / psów.
Jak pies zaatakował i poranił sąsiada sprawę zgłoszono na Policję. Zeznawało nas kilku sąsiadów i dowiedziałem się, że sprawa nieodpowiedzialnej właścicielki (de facto podobno lekarza weterynarii) i jej psów dotknęła szereg innych osób. Sprawa zakończyła się mandatem i kontr oskarżeniami w stosunku do innych sąsiadów.
Jak widać nawet Policja nie informuje Straży Miejskiej i nie współpracuje z nią, stąd wniosek, że regulamin jest martwy.
Mam nadzieję, że Straż Miejska i Policja mogą się porozumieć i powiązać fakty oraz zgłoszenia, a jeśli już się zdecydują, to mogą dojść nie tylko do pokrzywdzonych, ale i do sprawcy.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.120 s.
Zasilane przez Forum Kunena