Ruchy górotwórcze w okolicy Żernik

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #3034 przez Kalle Blomkvist
Kalle Blomkvist stworzył temat: Ruchy górotwórcze w okolicy Żernik
Czy zauważyliście, że w okolicy Żernik (chyba na terenie AIRPORTu) wyrosło coś na kształt świętej góry Aborygenów Uluru, zwanej też Eyers Rock? Ruchów górotwórczych nie odnotowały sejsmografy, ale góra jest :-)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

  • mak
  • mak Avatar
  • Organizator
  • Organizator
Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #3035 przez mak
mak odpowiedział w temacie: O:Ruchy górotwórcze w okolicy Żernik
Kalle Blomkvist napisał:

Czy zauważyliście, że w okolicy Żernik (chyba na terenie AIRPORTu) wyrosło coś na kształt świętej góry Aborygenów Uluru, zwanej też Eyers Rock? Ruchów górotwórczych nie odnotowały sejsmografy, ale góra jest :-)


Góra jest zaje*ista
Ładnie ją widać jadąc S11 od strony A2 (za shell) w kierunku na Gądki.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #3037 przez Maciej Brylewski
Maciej Brylewski odpowiedział w temacie: O:Ruchy górotwórcze w okolicy Żernik
I co ciekawe rośnie niczym prawdziwa góra - nic sobie z ludzi, urzędników i przepisów nie robiąc, a wręcz wszystko w d..le mając :). A bóg - stwórca tegoż dziwu natury nie tylko góry tworzy, ale i bieg rzek zmienia.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #3068 przez Kamion
Kamion odpowiedział w temacie: O:Ruchy górotwórcze w okolicy Żernik
Jak w piosence: "...horyzont różny, niebanalny człowiek jak stwórca nieobliczalny."
Są też w gminie inne miejsca działania takich "stfurcuf", można je zobaczyć jadąc z Kamionek ulicą Mostową w kierunku Szczytnik. Przed mostem na Głuszynce po prawej stronie drogi na podmokłych łąkach kopie się kolejne dziury, na bagnach w miejscach lęgowisk ptactwa wodnego budowane są domy.
Można sądzić, że gmina nie panuje nad taką "radosną twórczością" niektórych właścicieli działek, lub też wydając zgodę na degradację środowiska nie dba o nie.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #3069 przez BiGi
BiGi odpowiedział w temacie: O:Ruchy górotwórcze w okolicy Żernik
Takie rzeczy powstają często samowolnie, bez uzyskania (albo z częściowym uzyskaniem) wymaganych zgód. Przykład z okolic Żernik najlepiej to obrazuje. Gmina próbuje temu przeciwdziałać, niestety problemy zw. z biurokracją i długim czasem na załatwienie spraw administracyjnych pokazuje, jak wadliwe jest obowiązujące prawo.

Bartosz Górka
Stowarzyszenie "Lepsze Runowo"
Kórnickie Koło Platformy Obywatelskiej

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.119 s.
Zasilane przez Forum Kunena