Budżet Obywatelski 2016

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu #5861 przez Dariusz
Dariusz stworzył temat: Budżet Obywatelski 2016
www.kornik.pl/budzet_obywatelski/

Ciekaw jestem jak wygląda zaangażowanie mieszkańców w głosowaniach na kolejne budżety. Ktoś coś wie?

Biorąc pod uwagę zastój na stronach Kamionek i Borówca, które moim zdaniem świadczą, że sołtysami zostali ludzie, którzy nie mają zamiaru informować i współpracować z mieszkańcami przez dostępne źródła komunikacji elektronicznej, to zaangażowanie społeczne jeszcze spadnie.
Gdzie te czasy, że ludzie ze sobą rozmawiali :(

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu #5862 przez Paweł Woźny
Paweł Woźny odpowiedział w temacie: Budżet Obywatelski 2016
Jak co roku, większość ze zgłoszonych projektów ... powinno być obowiązkowo realizowane w normalnym budżecie gminy (ponoć jednej z najbogatszych w Polsce).

Inne projekty, jak np. 17 to taki "MUST HAVE" który powinien być realizowany poza jakimikolwiek budżetami i projektami obywatelskimi. Trzeba uczyć ludzi pierwszej pomocy, ale przede wszystkim uświadomić (uwrażliwić). Można tu przytoczyć przykład zatrzymania przez policję cukrzyka (miał nawet opaskę na ręku), którego uznano za pijanego.
Ciekawe ile osób z Kórnika i okolic wie jak udzielać pierwszej pomocy?

Sprawy na które zwracam uwagę:
- niektóre projekty można połączyć ze sobą (z opisów projektów wynika, że da się to osiągnąć), co daje większe szanse na zwycięstwo
- w jaki sposób można się kontaktować z twórcami projektów i zadać pytania? (oczywiście zachęcam do wykorzystania do tego forum)
- kwoty przy projektach - czy są to realne koszty realizacji projektów?

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu #5863 przez Dariusz
Dariusz odpowiedział w temacie: Budżet Obywatelski 2016
Bogatym można być we wszelkie wartości, lub w troski.
Finansowego bogactwa Gminy nie widać, gdy chce się rozwiązywać problemy mieszkańców, np. pylące drogi gruntowe.

Co do meritum - tak jak na stronach Borówca, Kamionek, ale też Gminy, tak na tym forum wszelkie zaangażowanie wymarło.
I o to mi chodzi - co się stało, że nawet Ci, którzy do tej pory coś robili i dzielili się informacjami, przestali się angażować?
Teoria spisku sugeruje, że to są celowe działania tych, którym społeczne zaangażowanie mieszkańców Gminy jest nie na rękę.

Zauważmy, że nawet nowa szkoła w Kamionkach faktycznie nie istnieje na stronach forum i okolicznych miejscowości, a o Kamionkach nie wspomnę. Jak i kiedy rodzice dzieci mają być informowani o aktualnościach?

Gdybym miał decydować o budżecie obywatelskim to zainwestowałbym w kreowanie zachowań społecznych - nam trzeba kształcić lokalnych liderów będących "wodzirejami" naszych zachowań. Zdecydowania większość z nas potrzebuje "katalizatora", aby się ruszyć i coś zrobić.

A czy są jakieś obywatelskie propozycje bezbudżetowe? Tak po prostu zróbmy sami z siebie coś dla siebie i innych. Dając innemu coś z siebie wzbogacamy obdarowanego i siebie. :)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.114 s.
Zasilane przez Forum Kunena