[Kórnik] Budowa Promenady - etap II

Więcej
4 lata 5 miesiąc temu #5819 przez ignacy
ignacy stworzył temat: [Kórnik] Budowa Promenady - etap II
Dzisiaj zdjęcia z budowy drugiego etapu promenady nad j. Kórnickim.

The following user(s) said Thank You: asus, Basia, Paweł Woźny

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 5 miesiąc temu #5822 przez Basia
Basia odpowiedział w temacie: [Kórnik] Budowa Promenady - etap II
Piękne zdjęcia z zupełnie nowej perspektywy. Niżej niż z samolotu, wyżej niż z ziemi.
Domyślam się, że wszedłeś w posiadanie tzw. "drona". Stałeś się tym samym prekursorem tego typu fotografii w naszym mieście.
Gratuluję!

Co do ukazanych w ten sposób postępów w realizacji promenady, bardzo cieszę się, że prace są już na takim etapie.
Mam nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli dotrzeć nią, co najmniej do plaży na błoniach.

Jednocześnie odnoszę wrażenie, że Kórnik zostanie "odarty" z pewnej tajemnicy "przybrzeżnych opłotków".
Zawsze mnie ciekawiło, co tam kryje się między pl. Browarowym a ul. Wodną, czy w drugą stronę?
Sporą część zdradzają już Twoje fotografie.
The following user(s) said Thank You: ignacy

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 5 miesiąc temu #5827 przez Opiekun
Opiekun odpowiedział w temacie: [Kórnik] Budowa Promenady - etap II
Witam serdecznie,

Podziękowania dla Ciebie "Ignacy" za umieszczenie interesujących zdjęć z nieziemskiej perspektywy.
Kilkunastoletnie marzenia mieszkańców Kórnika i okolic w końcu się realizują.
Wykonawca realizujący tę inwestycję ma niestety opóźnienia, ale liczę, że wywiąże się z umowy do końca. Najważniejsza jest jednak jakość i solidność wykonania prac, co często najróżniejsze firmy budowlane, niestety lekceważą w całym kraju.

Do "Basi": Budowa dalszego etapu promenady, na odcinku wspomnianym przez Panią tj. z okolicy restauracji "Biała Dama" do OSiRu przewidziana jest w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Kórnik na lata 2018 - 2019. Przewidziano środki finansowe w łącznej kwocie 3 mln zł. (zadanie 2-letnie). Radni nowej kadencji na grudniowej sesji jednogłośnie zaakceptowali przyspieszenie budowy promenady - etap III (pierwotnie planowano budowę o 2 lata później).

Przed gminą trudne zadanie: najtrudniejsze to pogodzenie zagorzałej niewielkiej grupy przeciwników jej powstania na dalszym - III etapie, która w przeszłości potrafiła storpedować wcześniejsze inicjatywy prospołeczne; jeśli nie będzie dobrej woli i porozumienia z Ich strony wtedy gmina może zastosować procedurę tzw. "specustawy", ale to ostateczność. Mam nadzieję, że nie będzie musiało do tego dojść. Mam nadzieję, że owi ludzie w końcu sięgną po rozum i przestaną być egoistami myślącymi w kategoriach: mój dom, mój ogródek, moje pole ... moje wszystko a nic Twoje. Przejście wzdłuż brzegu jeziora dla każdego mieszkańca jest zagwarantowane w prawie wodnym !!!
Po uregulowaniu tej kwestii będzie sporządzona koncepcja i projekt techniczny promenady, wypracowująca wszelkie uzgodnienia i pozwolenia na budowę, a także przystąpienie do procedury ubiegania się o dofinansowanie z funduszy zewnętrznych.

Pracy przygotowawczej jest bardzo dużo i mam nadzieję, że budowa promenady na dalszym odcinku zacznie się, tak jak jest planowane w WPF, czyli w roku 2018.

Informację o planowanej realizacji III etapu promenady znajdziecie Państwo w punkcie 1.1.2.1 na str 1 w poniższym dokumencie:

bip.kornik.pl/kornikm/zasoby/files/import/7123/zal23.pdf

Pozdrawiam serdecznie,

Adam Lewandowski
The following user(s) said Thank You: Tytus

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 5 miesiąc temu - 4 lata 5 miesiąc temu #5829 przez Krzychu
Krzychu odpowiedział w temacie: [Kórnik] Budowa Promenady - etap II
A czy znane są argumenty jakich używają protestujący ? Łatwiej będzie coś podpowiedzieć gdy będziemy znać przyczynę protestu.
Ostatnio zmieniany: 4 lata 5 miesiąc temu przez Krzychu.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 4 miesiąc temu #5841 przez Grzesiek
Grzesiek odpowiedział w temacie: [Kórnik] Budowa Promenady - etap II
Czy 2 czesc PRomenady ktora zanim jeszcze zostala ukonczona zaczyna sie juz zatapiac zostanie ukonczona w ogole przed wakacjami? Czy ktos poza Krzysztofem Jackowskim i wrozbita Adamem jest w stanie na to odpowiedziec?

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu #5866 przez Grzesiek
Grzesiek odpowiedział w temacie: [Kórnik] Budowa Promenady - etap II
Boziu swojego ostatniego posta pisałem rowne 3 miesiace temu... minelo 10 terminow oddania promenady to uzytku, dalej stoi pozamykana i nikogo to nie interesuje. Naprawde nie ma nadziei zeby skonczyc jej budowę przed kolejna kampania wyborczą?????????????????
Tzn domyslalem sie ze jak wygra Jurek wicie rozumicie to bylejakosc made by Kornik dalej bedzie gorowala nad wszystkim - ludziom sie juz nie chce nic z tym robic ale litosci... sabotazysci urzędasy sie cieszą bo cisza bo nikt go nie motywuje do dzialania wiec moze nic nie robic... bylejakosc level very high.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.188 s.
Zasilane przez Forum Kunena