Robert Karol Jankowski - lista nr 16, nr na liście 7

Więcej
4 lata 11 miesiąc temu #5570 przez Robert Karol Jankowski
Robert Karol Jankowski stworzył temat: Robert Karol Jankowski - lista nr 16, nr na liście 7
Szanowni Państwo,
Chwilę przed ciszą wyborczą chciałbym się zaprezentować oraz prosić o głos.

Robert Karol Jankowski - 31 lat. Od urodzenia mieszkam w Kórniku. Od 15 roku życia działam na rzecz kórniczan. Jestem absolwentem poznańskiego Instytutu Filozofii UAM oraz studium podyplomowego „Psychologia w Zarządzaniu” w Instytucie Psychologii UAM. Pracuję w Wydziale Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Kórniku. Jestem działaczem społecznym. Organizuję oraz jestem pomysłodawca działań kulturalnych w gminie Kórnik. Prowadziłem ponad 40 wydarzeń kulturalnych i społecznych. Jestem członkiem Związku Harcerstwa Polskiego - Hufiec Kórnik, Kórnickiego Towarzystwa Pomocy Społecznej. Jestem również strażakiem-ratownikiem w Ochotniczej Straży Pożarnej w Kórniku. Od kilku lat organizuję finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W 2011 roku od Starosty Poznańskiego otrzymałem tytuł "Wolontariusz roku 2011 Powiatu Poznańskiego".
Jako radny powiatowy chciałbym zmienić pewne rzeczy i wiem jak to zrobić:
- „przyjazny urząd – prosta sprawa” - dostosowanie pracy Starostwa do potrzeb ludzi – dłuższy czas pracy, łatwiejsze wypełnianie dokumentów, urzędnicy z urzędów miejskich i gmin jako łącznicy ze starostwem, porozumienie o dobrej komunikacji,
- opracowanie sytemu przy współpracy z organizacjami pozarządowymi z terenu powiatu „Najważniejsze jest życie” – cykl szkoleń nauki pierwszej pomocy ,
- prace nad oświatą, wprowadzenie powiatowych koordynatorów „przedmiotów kluczy”( języki obce, matematyka, chemia, fizyka),
- stworzenie powiatowego centrum wolontariatu oraz „dobrej myśli”, powiatowa ”Latająca Akademia Przyjaźni”,
- połączenie gmin ("małżeństwo turystyczne")– Kórnik oraz Mosina – Ślub Białej Damy z Elegantem z Mosiny,
- wspólny rozwój turystyki Kórnika i Mosiny,
- sezonowe połączenia autobusowe Kórnik Mosina.

Zapraszam do obejrzenia filmu:


Bardzo proszę o Państwa głos.
Robert Karol Jankowski - "Niezależni dla Powiatu" - lista nr 16 - pozycja nr 7
[/b]Głosując na mnie wybierasz Siebie!
The following user(s) said Thank You: Grzesiek
Temat został zablokowany.
Więcej
4 lata 11 miesiąc temu #5596 przez gkeb
gkeb odpowiedział w temacie: Robert Karol Jankowski - lista nr 16, nr na liście 7
Podoba mi się pomysł z integracją turystyczną Kórnika i Mosiny. Można by iść trochę dalej i wykorzystać już sporą integrację z Zaniemyślem. Połączenie turystyczne z innymi gminami zapewniłoby zwiększony rozwój samej gminy i to byłoby bardzo sensowne.

A co Pan myśli np. o ścieżce rowerowej łączącej np. Mosinę, Puszczykowo, Kórnik i Zaniemyśl? Znam takie rozwiązanie, które łączy już 3 gminy własnie ścieżką rowerową.
The following user(s) said Thank You: Robert Karol Jankowski
Temat został zablokowany.
Więcej
4 lata 11 miesiąc temu #5597 przez Krzysztof Rolnik
Krzysztof Rolnik odpowiedział w temacie: Robert Karol Jankowski - lista nr 16, nr na liście 7
Jak już rozmawiamy o ścieżkach rowerowych i współpracy gmin to mam dwie uwagi:

1) ze ścieżkami rowerowymi trzeba uważać - przypomnę, że u nas gminie dość mocno rozwinięte jest kolarstwo szosowe. Jak im wszędzie pobudujemy ścieżki, to ich z gminy wygonimy, bo przepisy w tej mierze są dość jednoznaczne - jeśli jest ścieżka rowerowa, to rowerzysta ma obowiązek nią jechać. A proszę mi wierzyć - trochę na rowerze jeżdżę - nie da się trenować szosowego kolarstwa na ścieżce, bo można się delikatnie mówiąc zabić.

2) pomysł integracji jak najbardziej ok, z tym że warto byłoby się zastanowić na koncepcją współpracy kilku gmin - nie wiem, czy ktoś z państwa (może Ty Robercie?) miał okazję być w Dolinie Baryczy. Tam jest to znakomicie zrobione. Zwłaszcza dla turystyki rowerowej, która mocno popularyzuje się ostatnio, wystarczy popatrzeć ile osób jeździ na rowerach lub ma bagażniki na dachach aut. Mamy dość fajne trasy wzdłuż Warty i to należałoby wykorzystać. Fakt, że Kórnika jest kawałek, ale dla rowerzystów to akurat żadna odległość.

pozdrawiam, KR
Temat został zablokowany.
Więcej
4 lata 11 miesiąc temu #5600 przez Robert Karol Jankowski
Robert Karol Jankowski odpowiedział w temacie: Robert Karol Jankowski - lista nr 16, nr na liście 7
Bardzo dziękuję za podjęcie tematu.
Myślę, że połączenie Zaniemyśla, Kórnika i Mosiny ścieżką rowerową to bardzo dobry pomysł. Okazuje się, że tworzenie „zbiorów turystycznych” bardzo się sprawdza, ponieważ jest coraz więcej aktywnych turystów, którzy chcą spędzić nie jeden dzień ale np. weekendu aktywnie. Na początek warto jednak zacząć od Kórnika i Mosiny a potem naturalnie przyłączyć Zaniemyśl.
Temat został zablokowany.
Więcej
4 lata 11 miesiąc temu #5639 przez Robert Karol Jankowski
Robert Karol Jankowski odpowiedział w temacie: Robert Karol Jankowski - lista nr 16, nr na liście 7
Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,
A więc zbliża się cisza po – „nocnych Polaków rozmowach”. Wiele się wydarzyło, wiele słyszeliśmy i wiele mówiliśmy. To dzięki wyborom samorządowym 2014 wszyscy kandydaci i my wszyscy już nie będziemy tacy sami. Wiele osób poznało siebie samych, znalazło się w sytuacjach, w których poznało siebie samych – niektórzy poznali swoje granice, a jeszcze inni przesunęli je. Cieszy mnie to, że w wolnej Polsce, dzięki niezliczonym pokoleniom córek i synów ziemi na której żyjemy, możemy dokonać wyboru. Wyboru, dzięki któremu jutro wydaje się być lepsze i ciekawsze. 16 listopada wybierzmy dobrze, z odwagą postawmy krzyżyk i nie bójmy się lepszego bo wierzę w to szczerze, że każdy niezależnie od koloru, strony chce dobrze!
POLSKA NIE MUSI BOLEĆ!

Robert Karol Jankowski

P.S. Tylko trochę szkoda, że skrzynki pocztowe znów będą świeciły pustkami… :)

Temat został zablokowany.
Więcej
4 lata 11 miesiąc temu #5652 przez Basia
Basia odpowiedział w temacie: Robert Karol Jankowski - lista nr 16, nr na liście 7
Ależ się uśmiałam! Przecież to jeden z tych dwóch zabawnych panów z placu Niepodległości.
Najwyraźniej znudziły się ciepłe posadki. Trafiłam na jeszcze inną kreatywna twórczość pana Karola:Dziękuję, że Pan się ujawnił. Stojąc przy urnie, mogłabym przypadkowo zakreślić Pana nazwisko.
Temat został zablokowany.
Czas generowania strony: 0.125 s.
Zasilane przez Forum Kunena